הקרנבל בברזיל

הקרנבל המפורסם של ברזיל הוא אירוע ענק של ארבעה ימים הנערך מידי שנה בריו דה ז'נרו אשר בברזיל, ומושך אליו אלפי רקדני סמבה ומאות אלפי חוגגים מברזיל ומחוצה לה.

מתי
הקרנבל מתחיל 40 יום לפני חג הפסחא, התאריך המדוייק משתה בכל שנה (סביב חודש פברואר).

איפה
בניגוד למה שמקובל לחשוב, הקרנבל מתקיים לא רק בעיר הבירה אלא גם בערים מרכזיות נוספות ברחבי ברזיל כגון סלבדור דה באהייה, אולינדה ורסיפה.
זאת ועוד, הקרנבל בריו הוא הגדול והמפורסם מקולם, אולם זה שנערך בסלבדור נחשב לאמיתי יותר בשל היותו פחות ממוסחר, יותר עממי ובעל מאפיינים חזקים יותר של הפולקלור המקומי.

חווית הקרנבל
בימי הפסטיבל לובשות הערים חג והופכות לבימה גדולה של במופעי רחוב, תהלוכות, מוזיקה, אנשים שמחים, רקדנים בבגדים צבעוניים ועוד.
מאות אלפי אנשים, מקומיים ותיירים כאחד, מגיעים לאזורי החגיגות ולוקחים חלק בקרנבל, מי כצופה ומי כמשתתף יותר פעיל בריקודים ומסיבות.
המשתתפים העיקריים הן כמובן להקות הסמבה שמגיעות מכל רחבי ברזיל, וממלאות את הרחובות בריקודים ומוסיקה עם תלבושות ססגוניות, מסכות ותיפוף.
האירועים המרכזיים בקרנבל כוללים את תחרות בתי הספר לסמבה ומצעד המנצחות – בסוף הקרנבל נערך מצעד ובו משתתפים בתי הספר לסמבה שהגיעו למצעד הסופי ומתוכם נבחר המנצח.
מעבר לאירועים הנ"ל נחגגות מסיבות בשכונות ובחופים עד לשעות הקטנות של הלילה, וההשתתפות בהן היא חוויה מיוחדת ומעניינת.

חבילות טיול
טיול ממוצע לקרנבל כולל לינה בריו זה ז'נרו, עדיף קרוב לחוף קופה קבנה, טיולים רגליים בעיר, שייט לאיים סמוכים (בונוס) וכמובן השתתפות בחגיגות הקרנבל.
שבוע כזה יעלה כאלפיים דולר לאדם.

מידע נוסף:

http://www.lametayel.co.il/%D7%94%D7%A7%D7%A8%D7%A0%D7%91%D7%9C+%D7%94%D7%92%D7%93%D7%95%D7%9C+%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%95

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *